Cumartesi, 05 Ocak 2019 14:50

Aykırı Sinema Video Atölyesi Başlıyor Özel

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Eğitmen Okan Temizarabacı ile 4 hafta sürecek video atölyesi başlıyor.

Atölye Konusu:

Atölye katılımcılarının ticariolmayanreklamfilmiprodüksiyonuvesüreçlerihakkındabilgisahibiolmalarınısağlanacaktır.Atölyeboyuncakatılımcılar

Tarafından bir sivil toplum örgütü reklamı bir de kamu spotu olmak üzere iki adet reklam filmi hazırlanarak kazanılan teorik bilgilerin pratik alana aktarılması sağlanacaktır.

 

Atölyeİçeriği:

  1. HAFTA-TeorikTemel

Film Nedir? Film Endüstrisi Nedir?Reklam Filmi Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Dünyadan Tanıtım Filmi Örnekleri. Türkiye’den Tanıtım Filmi Örnekleri. Tanıtıma Konu Fikrin Sunumu Nasıl Yapılır?

 

Çekilecek filmlerin temasının belirlenmesi ve bir sonraki hafta için sunulacak önerilere nasıl hazırlanılması gerektiği konusunda açıklama yapılması.

 

  1. HAFTA–Ajans

Verilen konular hakkında katılımcılar tarafından oluşturulacak fikirlerin sunumu yapılacaktır. Toplam dört adet olmak üzere iki farklı konuda da iki adet sunum seçilecektir. Fikirlerin sahipleri bir sonraki hafta için kuracakları ekiplerle videonun prodüksiyon dosyasını oluşturacaklardır.

 

Film Prodüksiyon Dosyası Nedir? Nasıl Oluşturulur? Reklam Ajansı-Film Prodüksiyon Şirketi İlişkisi. Film Sektöründeki Meslekler ve Birimler. Film Ölçekleri Nelerdir ve Nasıl Etkili Kullanılır? Kamera Hareketleri Nelerdir ve Nasıl Etkili Kullanılır?

 

  1. HAFTA- Film Prodüksiyon Şirketi

Dört ekip oluşturdukları tanıtım filminin prodüksiyon dosyalarını sunacaklardır. Sunulan projelerden ikisi çekilmek üzere seçilecektir.Seçilemeyen projenin sahipleri çekimdeki görevlere yerleştirileceklerdir.

   Seçilen projelerin çekim planlama süreci.

 

  1. HAFTA–Paydos

Seçilen projelerin çekimleri ve post prodüksiyonu.

 

 Kontenjen 20 kişi ile sınırlıdır.

 Kayıt için whatsapp iletişim: 0535 924 6006

 Karaman Dernekler Yerleşkesi, Nilüfer/BURSA

Okunma 940 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 16 Ocak 2019 13:55

Yorum Ekle

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara ve kimliklere saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

"Bu web sitesi Sivil Düşün AB Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır."

"Bu web sitesinin içeriğinin sorumluluğu tamamıyla Aykırı Sinema Derneği'ne aittir ve AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır."

Etinlikler Takvimi

« Ekim 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Sosyal Paylaşım

©2019 AykırıSinema.com Tüm Hakları Saklıdır.

Search